KONST / Litografier / Färglitografi 12689312
nr 1268 9312
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Timmerflottning. Signerad, numrerad 126/310, ca 52x71 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 augusti 2019
kl 20:22:55
8/8 13:42:07
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin